bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Likwidator szkód skazany za wyłudzenia

Likwidator szkód skazany za wyłudzenia

Dodano: 2016-08-03

Sąd w Katowicach wydał wyrok w sprawie likwidatora szkód z Katowic i skazał go na 2 lata i 4 miesiące więzienia. Oszust pracował w jednym z towarzystw ubezpieczeń. Został skazany za wyłudzenia wyższych kwot odszkodowań za wypadki – podał PAP.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach ustaliła, iż likwidator szkód jednego z towarzystw ubezpieczeń wyłudził w sumie ponad 6 mln zł. 32-letni mężczyzna bez wiedzy obsługiwanych klientów domagał się wyższych kwot odszkodowań za wypadki.

Oszust odwoływał się od decyzji ubezpieczyciela, w wyniku czego towarzystwo ubezpieczeń przyznawało wyższą kwotę odszkodowania. 32-latek zatwierdził ponad 140 różnych wypłat, które trafiły na jego prywatne konto.

– Mężczyzna, znając dane klientów, którym jego firma wypłaciła wcześniej odszkodowania, bez ich wiedzy odwoływał się od decyzji ubezpieczyciela, podważając wysokość wypłaconej kwoty – informuje zespół prasowy śląskiej policji.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...