bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KUKE wydała ostrzeżenie w sprawie oszustw

KUKE wydała ostrzeżenie w sprawie oszustw

Dodano: 2017-10-24

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych opublikowała ostrzeżenie w sprawie oszustw związanych z podszywaniem się pod dłużników klientów KUKE.

„W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów oraz z uwagi na otrzymywane sygnały dotyczące przypadków oszustw związanych z podszywaniem się pod dłużników naszych klientów, zwracamy się do wszystkich Państwa o wzmożoną ostrożność” – pisze KUKE w komunikacie.

Jak podaje KUKE, oszuści mogą wykorzystywać prawdziwe imiona i nazwiska pracowników podmiotu, pod który się podszywają, różnice w adresach e-mail oraz w nazwie strony internetowej są zwykle nieznaczne, a kierują użytkownika do fałszywej witryny.

Powyższe może prowadzić do dostarczenia towaru w inne miejsce niż siedziba uprawnionego podmiotu – zazwyczaj jest to też inny kraj, a także do wyłudzenia zapłaty za towar należnej klientowi, na skutek przekazania podmiotowi zobowiązanemu do zapłaty za pośrednictwem poczty elektronicznej informacji o zmianie rachunku bankowego, na który mają następować wpłaty.

„Zwracamy jednocześnie uwagę, iż ochrona ubezpieczeniowa udzielana przez KUKE nie obejmuje szkód powstałych w następstwie czynów niedozwolonych” – informuje KUKE.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...