bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KUKE podpisała porozumienie z meksykańską agencją Bancomext

KUKE podpisała porozumienie z meksykańską agencją Bancomext

Dodano: 2017-04-28

W dniu 25 kwietnia 2017 r. podczas oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku doszło do podpisania porozumienia o współpracy między KUKE i narodową agencją kredytów eksportowych w Meksyku, Banco Nacional de Comercio Exterior S.N.C. (Bancomext).

Podpisane porozumienie stanowi ramową umowę, na podstawie której KUKE oraz Bancomext będą wzajemnie wspierać zagraniczne projekty swoich firm w obszarze koasekuracji, zabezpieczenia, wymiany informacji i doświadczeń, również przy realizacji wspólnych projektów eksportowych na rynkach trzecich.

Porozumienie sygnował Janusz Władyczak, wiceprezes KUKE. Podczas uroczystości wyraził przekonanie, że zawarte porozumienie nie tylko wzmocni relacje pomiędzy instytucjami, ale przede wszystkim pozwoli na dynamiczny rozwój polsko-meksykańskiej wymiany handlowej oraz inwestycyjnej, wspierając zagraniczną ekspansję przedsiębiorstw z tych państw.

W ostatnich latach KUKE aktywnie pozyskuje sojuszników w budowaniu pozycji polskich firm na arenie międzynarodowej. Porozumienie z Meksykiem stanowi już 29. tego typu porozumienie podpisane przez KUKE z zagranicznymi agencjami ubezpieczającymi kredyty eksportowe oraz inwestycje.

Informacje na temat polsko-meksykańskiej wymiany handlowej znajdują się na stronie ubezpieczyciela pod adresem: mapa.kuke.com.pl/meksyk

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...