bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KUKE na konferencji Eximgarant

KUKE na konferencji Eximgarant

Dodano: 2016-10-14

W dniu 7 października 2016 r. w Mińsku odbyła się konferencja z okazji obchodów 15-lecia działalności białoruskiego ubezpieczyciela kredytów eksportowych, firmy Eximgarant. Jubileusz stał się okazją do rozmów na temat międzynarodowej współpracy agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych oraz ich roli w gospodarce.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele białoruskiego biznesu, banku centralnego, resortu finansów, a także zagranicznych agencji kredytów eksportowych wspierających wymianę handlową z Białorusią. Polskę reprezentował Piotr Stolarczyk, Wiceprezes Zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

„Goście z Austrii, Czech, Finlandii, Niemiec i Polski dzielili się doświadczeniami na temat modeli wspierania eksportu funkcjonujących w ich krajach. Dyskutowano o sytuacji gospodarczej na Białorusi, rozwoju rynku finansowego w tym kraju, a także o różnych schematach finansowania eksportu oraz inwestycji skierowanych na rynek naszego wschodniego sąsiada” – podaje KUKE.

KUKE posiada wieloletnie doświadczenie w ubezpieczaniu transakcji eksportowych na rynek białoruski. W 2015 r. KUKE objęła ochroną sprzedaż polskich firm o wartości ponad 500 mln zł. Ponadto, KUKE od lat rozwija współpracę z Eximgarant. W 2014 r. zostało podpisane porozumienie o wzajemnej reasekuracji projektów, w których stronami są przedsiębiorstwa z Polski i Białorusi.

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...