bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KUKE, ING oraz wsparcie ekspansji polskich eksporterów

KUKE, ING oraz wsparcie ekspansji polskich eksporterów

Dodano: 2022-09-12
Publikator: informacja prasowa

Dzięki skorzystaniu z najnowszej gwarancji KUKE, ING będzie mogło zwiększyć skalę finansowania polskich firm, które kładą nacisk na międzynarodowy rozwój.

Zgodnie z podpisaną umową Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) będzie gwarantować spłatę kredytów udzielonych przez ING Bank Śląski S.A. oraz ING w Niemczech na projekty inwestycyjne realizowane przez eksporterów lub spółki dopiero planujące sprzedaż na rynkach zagranicznych.

W obszarze systemu wsparcia eksportu od ubiegłego roku KUKE oferuje rożne rodzaje ubezpieczeń i gwarancji. Jednym z najbardziej innowacyjnych instrumentów jest gwarancja spłaty kredytu udzielonego na przeprowadzenie krajowych inwestycji generujących eksport.

Gwarancja KUKE jest zabezpieczeniem kredytu pokrywającym do 80 procent jego wartości. Minimalna kwota kredytu to pięć mln PLN i musi zostać spłacona w ciągu maksymalnie 14 lat. Gwarancje KUKE mogą obejmować także projekty inwestycyjne realizowane przez spółki, które w okresie trzech lat uzyskiwały co najmniej 20 proc. przychodów z eksportu lub zamierzają dzięki inwestycji osiągnąć taki poziom. Możliwe jest także udzielenie takiej gwarancji na finansowanie już rozpoczętych projektów.

Korzystanie z dostępnych instrumentów zapewnia większą zdolność finansową przedsiębiorstwa. Ma również pozytywny wpływ na jego relacje zarówno z bankami finansującymi, jak i wykonawcami. Umożliwia to znaczący wzrost skali działalności.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...