bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Dodano: 2017-03-22

Michał Krupiński, prezes PZU, przedstawił w rozmowie z PAP, jaką rolę odgrywa zarządzana przez niego spółka w planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Po pierwsze wskazał, że PZU już mocno wsparło Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu. Działania w tej kwestii podjęte przez zakład ubezpieczeń to, przede wszystkim, repolonizacja sektora bankowego i ubezpieczeniowego, poprzez zwiększenie udziałów na rynku, a także plany dot. wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

– Jesteśmy w pewnym zakresie liderem zmian, jeśli chodzi o innowacyjność sektora finansowego w Polsce. Ten element zajmuje wysokie miejsce w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przygotowujemy się ponadto na plan budowania oszczędności. Uważamy, że mamy duże szanse, żeby móc oferować Polakom produkty oszczędnościowe, kiedy ten projekt wejdzie już w życie i będzie obligatoryjność oszczędzania – odprowadzania części zarobków na konta oszczędnościowe. Już nad tym pracujemy – powiedział prezes PZU.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...