bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Krupiński o roli PZU w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu

Dodano: 2017-03-22

Michał Krupiński, prezes PZU, przedstawił w rozmowie z PAP, jaką rolę odgrywa zarządzana przez niego spółka w planie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Po pierwsze wskazał, że PZU już mocno wsparło Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Biznesu. Działania w tej kwestii podjęte przez zakład ubezpieczeń to, przede wszystkim, repolonizacja sektora bankowego i ubezpieczeniowego, poprzez zwiększenie udziałów na rynku, a także plany dot. wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

– Jesteśmy w pewnym zakresie liderem zmian, jeśli chodzi o innowacyjność sektora finansowego w Polsce. Ten element zajmuje wysokie miejsce w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przygotowujemy się ponadto na plan budowania oszczędności. Uważamy, że mamy duże szanse, żeby móc oferować Polakom produkty oszczędnościowe, kiedy ten projekt wejdzie już w życie i będzie obligatoryjność oszczędzania – odprowadzania części zarobków na konta oszczędnościowe. Już nad tym pracujemy – powiedział prezes PZU.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...