bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Krupiński o nowej strategii PZU: „chcemy być najbardziej innowacyjną firmą ubezpieczeniową w Europie”

Krupiński o nowej strategii PZU: „chcemy być najbardziej innowacyjną firmą ubezpieczeniową w Europie”

Dodano: 2016-08-23

Michał Krupiński, Prezes PZU, gościł w poniedziałkowym programie „Sygnału dnia” emitowanym na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Krupiński w rozmowie z red. Piotrem Goćkiem przedstawił główne założenia nowej strategii ubezpieczyciela, a także odniósł się do ostatnich doniesień medialnych dotyczących spółki.

Celem nowej strategii PZU jest dostarczanie klientom tańszych i lepszych, bardziej innowacyjnych produktów ubezpieczeniowych oraz szybsze i sprawniejsze wypłacanie odszkodowań. Krupiński chce, aby PZU był „firmą, której ufają miliony Polaków, która jest wspierana przez polskie państwo i która płaci odszkodowania w sposób najlepszy na rynku.”

Strategia PZU ma być oparta na trzech filarach: oszczędności po stronie PZU, wzrost, innowacyjność. Oszczędności ubezpieczyciela mają być realizowane poprzez redukcję zbędnych procesów i kosztów obcych. Jak powiedział Krupiński, audyt, który przeprowadził po poprzednikach, pokazał, że firma wydawała za dużo na procesy związane z informatyzacją, czy „na różnego rodzaju projekty, z których nic nie zostało”. A zatem, Prezes PZU oszczędzanie chce zacząć od usprawnienia wewnętrznego zarządzania spółką. „Uważam, że jest bardzo duży potencjał, by firma mniej wydawała na rzeczy mniej potrzebne, przez co będzie w stanie proponować tańsze produkty klientom” – wyjaśnił gość radiowej Jedynki.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...