bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Kredyty na klik”

„Kredyty na klik”

Dodano: 2022-04-20
Publikator: Rzecznik Finansowy

Kredyty wskazane w tytule to udzielane przez banki szybkie kredyty, które klienci mogą otrzymać w bankowym serwisie transakcyjnym.

Szybkim kredytom przygląda się Rzecznik Finansowy, który wystąpił do banków o przedstawienie informacji w tym temacie. RF chce również wiedzieć, czy i jak klienci mogą zrezygnować z opcji tego kredytu.

Bank, który prowadzi nasz rachunek bankowy zakłada, że zna naszą sytuację finansową na tyle, by podczas udzielania kredytu nie sprawdzać już zdolności kredytowej. Takie rozwiązanie jest korzystne dla banków, ponieważ oszczędza czas pracowników i koszty obsługi kredytu. Ponadto jest ono preferowane także przez klientów, bowiem kredyt można wziąć szybko, bez zbędnych procedur.

Jednak problem może pojawić się w sytuacji, gdy dostęp do naszego konta zdobędzie niepowołana do tego osoba. W związku z tym klienci, w obawie przed zaciągnięciem zobowiązań przez oszustów, często chcą odłączyć ten produkt od posiadanej w banku oferty. RF odnotował jednak sygnały, że nie każdy bank daje taką możliwość.

W związku z zaistniałą sytuacją RF podjął działania mające na celu ochronę klientów podmiotów rynku finansowego, których interesy reprezentuje.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...