bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Kredyty na klik”

„Kredyty na klik”

Dodano: 2022-04-20
Publikator: Rzecznik Finansowy

Kredyty wskazane w tytule to udzielane przez banki szybkie kredyty, które klienci mogą otrzymać w bankowym serwisie transakcyjnym.

Szybkim kredytom przygląda się Rzecznik Finansowy, który wystąpił do banków o przedstawienie informacji w tym temacie. RF chce również wiedzieć, czy i jak klienci mogą zrezygnować z opcji tego kredytu.

Bank, który prowadzi nasz rachunek bankowy zakłada, że zna naszą sytuację finansową na tyle, by podczas udzielania kredytu nie sprawdzać już zdolności kredytowej. Takie rozwiązanie jest korzystne dla banków, ponieważ oszczędza czas pracowników i koszty obsługi kredytu. Ponadto jest ono preferowane także przez klientów, bowiem kredyt można wziąć szybko, bez zbędnych procedur.

Jednak problem może pojawić się w sytuacji, gdy dostęp do naszego konta zdobędzie niepowołana do tego osoba. W związku z tym klienci, w obawie przed zaciągnięciem zobowiązań przez oszustów, często chcą odłączyć ten produkt od posiadanej w banku oferty. RF odnotował jednak sygnały, że nie każdy bank daje taką możliwość.

W związku z zaistniałą sytuacją RF podjął działania mające na celu ochronę klientów podmiotów rynku finansowego, których interesy reprezentuje.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...