bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Dodano: 2016-04-15

Zurich Insurance Group – wiodąca wielosegmentowa firma ubezpieczeniowa – otwiera centrum finansowych usług wspólnych w Krakowie, w którym już niedługo pracę znaleźć ma ponad 160 specjalistów z takich dziedzin jak rachunkowość, sprawozdawczość finansowa, procesy planowania finansowego oraz zarządzanie danymi finansowymi.

W zeszłym roku, w maju Zurich przyjął strategię firmy zakładającą konsolidację i standaryzację procesów biznesowych w obrębie firmy w określonych lokalizacjach. Dyrektor finansowy Zurich Insurance Group George Quinn podkreślił, iż z tego właśnie powodu wynika otwarcie centrum w Krakowie. Grupa posiada też centra usług wspólnych zajmujące się innymi procesami w takich miastach, jak np. Bratysława i Barcelona.

– Braliśmy pod uwagę wiele miast, ale Kraków wyróżniał się jako idealna lokalizacja, ponieważ charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętym rynkiem usług wspólnych i dysponuje dużą liczbą utalentowanych pracowników, spośród których Zurich będzie mógł rekrutować osoby do swojego zespołu – podkreślił Quinn.

Quinn zaznacza również, że krakowskie centrum będzie pełnić ważną rolę w operacjach finansowych grupy Zurich – m. in. przejmie część procesów obsługiwanych do tej pory w Szwajcarii. – W Krakowie będzie się tworzyła wartość dodana operacji finansowych Zurich – zaznaczył Quinn. Dalszy długofalowy rozwój placówki będzie zależał od rozwoju całej grupy Zurich.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...