bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Dodano: 2016-04-15

Zurich Insurance Group – wiodąca wielosegmentowa firma ubezpieczeniowa – otwiera centrum finansowych usług wspólnych w Krakowie, w którym już niedługo pracę znaleźć ma ponad 160 specjalistów z takich dziedzin jak rachunkowość, sprawozdawczość finansowa, procesy planowania finansowego oraz zarządzanie danymi finansowymi.

W zeszłym roku, w maju Zurich przyjął strategię firmy zakładającą konsolidację i standaryzację procesów biznesowych w obrębie firmy w określonych lokalizacjach. Dyrektor finansowy Zurich Insurance Group George Quinn podkreślił, iż z tego właśnie powodu wynika otwarcie centrum w Krakowie. Grupa posiada też centra usług wspólnych zajmujące się innymi procesami w takich miastach, jak np. Bratysława i Barcelona.

– Braliśmy pod uwagę wiele miast, ale Kraków wyróżniał się jako idealna lokalizacja, ponieważ charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętym rynkiem usług wspólnych i dysponuje dużą liczbą utalentowanych pracowników, spośród których Zurich będzie mógł rekrutować osoby do swojego zespołu – podkreślił Quinn.

Quinn zaznacza również, że krakowskie centrum będzie pełnić ważną rolę w operacjach finansowych grupy Zurich – m. in. przejmie część procesów obsługiwanych do tej pory w Szwajcarii. – W Krakowie będzie się tworzyła wartość dodana operacji finansowych Zurich – zaznaczył Quinn. Dalszy długofalowy rozwój placówki będzie zależał od rozwoju całej grupy Zurich.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...