bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Kraków przyciągnął Zurich Insurance Group

Dodano: 2016-04-15

Zurich Insurance Group – wiodąca wielosegmentowa firma ubezpieczeniowa – otwiera centrum finansowych usług wspólnych w Krakowie, w którym już niedługo pracę znaleźć ma ponad 160 specjalistów z takich dziedzin jak rachunkowość, sprawozdawczość finansowa, procesy planowania finansowego oraz zarządzanie danymi finansowymi.

W zeszłym roku, w maju Zurich przyjął strategię firmy zakładającą konsolidację i standaryzację procesów biznesowych w obrębie firmy w określonych lokalizacjach. Dyrektor finansowy Zurich Insurance Group George Quinn podkreślił, iż z tego właśnie powodu wynika otwarcie centrum w Krakowie. Grupa posiada też centra usług wspólnych zajmujące się innymi procesami w takich miastach, jak np. Bratysława i Barcelona.

– Braliśmy pod uwagę wiele miast, ale Kraków wyróżniał się jako idealna lokalizacja, ponieważ charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętym rynkiem usług wspólnych i dysponuje dużą liczbą utalentowanych pracowników, spośród których Zurich będzie mógł rekrutować osoby do swojego zespołu – podkreślił Quinn.

Quinn zaznacza również, że krakowskie centrum będzie pełnić ważną rolę w operacjach finansowych grupy Zurich – m. in. przejmie część procesów obsługiwanych do tej pory w Szwajcarii. – W Krakowie będzie się tworzyła wartość dodana operacji finansowych Zurich – zaznaczył Quinn. Dalszy długofalowy rozwój placówki będzie zależał od rozwoju całej grupy Zurich.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

    Zadaj Pytanie