bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
KPF: 76 proc. Polaków uważa, że ich przyszła emerytura będzie za niska

KPF: 76 proc. Polaków uważa, że ich przyszła emerytura będzie za niska

Dodano: 2016-11-14
Publikator: Konferencja Przedsiębiorstw

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych wraz z Instytutem Rozwoju Gospodarki SGH przeprowadziła badanie „Sytuacja na rynku consumer finance”. Zapytano osoby w tzw. wieku produkcyjnym o kwestie związane z zabezpieczeniem na starość. Wyniki wskazały, iż Polacy są świadomi tego jak niskie będą ich emerytury. Jednak aż 56 proc. nie podejmuje żadnych kroków, by zadbać o zwiększenie przyszłego świadczenia.

Jak wskazują wyniki badania, jedynie 4,1 proc. ankietowanych uważa, że ich przyszłe świadczenie emerytalne zapewni im odpowiedni poziom życia. Większość z nich, to osoby dysponujące najwyższym przeciętnym dochodem na członka rodziny. 13% osób przekonanych o tym, że emerytura będzie zapewniała odpowiedni poziom życia to trzydziesto- i czterdziestolatkowie. 56,5% stanowią osoby do 29-go roku życia. Zaledwie 1,5% osób w wieku powyżej 64 lat odpowiedziała na to pytanie twierdząco.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...