bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Komplementarne ubezpieczenia zdrowotne, czyli Europa Ubezpieczenia we współpracy z insurtechem Laven

Komplementarne ubezpieczenia zdrowotne, czyli Europa Ubezpieczenia we współpracy z insurtechem Laven

Dodano: 2022-11-03
Publikator: informacja prasowa

Europa Ubezpieczenia nawiązała współpracę z insurtechem Laven. Dzięki temu w ofercie towarzystwa pojawią się unikatowe na polskim rynku komplementarne ubezpieczenia zdrowotne. Umożliwią one ubezpieczonym pokrycie kosztów leczenia i zabiegów medycznych – często innowacyjnych, a przy tym bardzo drogich – które nie są objęte refundacją w ramach publicznej ochrony zdrowia.

W konsekwencji podpisanej umowy Europa Ubezpieczenia zaoferuje klientom biznesowym ubezpieczenia zdrowotne Laven jako rozszerzenie swojej głównej oferty. Dzięki temu dostęp do komplementarnych ubezpieczeń Laven będą mogli zyskać np. konsumenci korzystający z produktów Europy za pośrednictwem jej partnerów biznesowych. Natomiast drugi model współpracy zakłada, że komplementarne ubezpieczenia zdrowotne Laven trafią bezpośrednio do pracowników partnerów biznesowych ubezpieczyciela w formie benefitu pracowniczego.

Współpraca umożliwia elastyczne tworzenie indywidualnych pakietów komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych, dopasowanych do specyficznych potrzeb danego klienta. Zakres polis w ramach oferty dla klientów biznesowych może być różny, w zależności od struktury wiekowej i płci ubezpieczonych, specyfiki grupy zawodowej, do której należą, czy wielkości budżetu klienta.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...