bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Bancassurance
Kolejne istotne poglądy Prezesa UOKiK dot. postanowień UNWW

Kolejne istotne poglądy Prezesa UOKiK dot. postanowień UNWW

Dodano: 2017-05-18
Publikator: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił dwa kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów z bankiem Millennium. Obie sprawy dotyczą postanowień umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego.

Rozpoznawane przed Sądem Rejonowym w Gdańsku sprawy (sygn. akt I C 2916/16, I C 1237/16), przeciwko Millennium dotyczą postanowień ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Klienci kwestionują postanowienia umowne, na podstawie których obciążani byli kosztami UNWW.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdził, że postanowienia te nie informują konsumentów o prawach i obowiązkach wynikających z umowy ubezpieczenia. Konsumenci nie znają zakresu, ani sposobu, w jaki przedsiębiorca wylicza opłaty z tego tytułu. Prezes UOKiK uznał więc te postanowienia za sprzeczne z dobrymi obyczajami i rażąco naruszające interesy konsumentów.

Stanowiska Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawierające istotne poglądy są dostępne w „Pełnej publikacji”.

Pliki do pobrania

istotny_poglad_w_sprawie_sygn._akti_i_c_1237_16.pdf
istotny_poglad_w_sprawie_sygn._akti_i_c_2916_16.pdf

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...