bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
KNF wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU i Generali Życie TU

KNF wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali TU i Generali Życie TU

Dodano: 2016-10-07

W dniu 4 października 2016 r. odbyło się 323. Posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego Komisja jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Andrea Simoncelli na Prezesa Zarządu Generali Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. i Generali Życie Towarzystwa Ubezpieczeń S.A.

Nowy Prezes Generali, Andrea Simoncelli swoją karierę rozpoczął w 1977 r. w dziale ekonomicznym Fiata. W 1978 r. był przedstawicielem Fiata w Pekinie, w Chinach. Dwa lata później został powołany na stanowisko prezesa Fiata w Peru. W 1985 r. został CEO Fiat Allis w Brazylii. Po powrocie do Turynu w 1988 r. objął stanowisko Chief Executive Officer we włosko-japońskiej firmie Fiat-Hitachi, w departamencie agro-budowlanym, a następnie objął stanowisko CEO w Fiat International.

W 1990 r. Simoncelli przeszedł do Departamentu Ubezpieczeń Fiata i został Wiceprezesem oraz Dyrektorem Finansowym firmy ubezpieczeniowej Toro Assicurazioni w Turynie, przejętej przez Generali Group w 2003 r. W 2003 r. był Prezesem Fiat Ubezpieczenia w Polsce, następnie Prezesem Fiat Seguros w Brazylii, a później Prezesem francuskiej firmy ubezpieczeniowej Le Continent w Paryżu.

Andrea Simoncelli pełnił funkcję CEO i Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Generali Osiguranje w Serbii, Generali Osiguranje w Czarnogórze i Generali Asigurari w Rumunii. Od dnia 1 stycznia 2016 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Generali w Polsce.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...