bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
KNF: Wyniki zakładów ubezpieczeń po I półroczu 2016 r.

KNF: Wyniki zakładów ubezpieczeń po I półroczu 2016 r.

Dodano: 2016-11-17
Publikator: Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego w raporcie o stanie sektora ubezpieczeń po pierwszym półroczu 2016 r. przedstawiła m.in. wyniki zakładów ubezpieczeń.

Jak podaje KNF, w analizowanym okresie zysk techniczny sektora ubezpieczeń był o 17,65% niższy niż rok wcześniej i ukształtował się na poziomie 1,50 mld zł.

W dziale ubezpieczeń na życie odnotowano wzrost zysku technicznego o 4,40%, tj. o 0,06 mld zł w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. i wyniósł on 1,39 mld zł.

Z punktu widzenia wyników w poszczególnych grupach ubezpieczeń, o poprawie zysku technicznego zadecydował wzrost zysku w grupie 3 o 0,07 mld zł oraz w grupie 5 o 0,04 mld zł.

„Wzrost zysku technicznego w grupie 3 związany był głównie z niższą wartością wypłaconych odszkodowań i świadczeń na udziale własnym oraz niższą wartością kosztów działalności ubezpieczeniowej. Natomiast wzrost zysku technicznego w grupie 5 wynikał głównie z wyższej wartości składki zarobionej przy niższej wartości kosztów akwizycji” – czytamy w raporcie KNF.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...