bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. Przychody działu II

KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. Przychody działu II

Dodano: 2017-08-16
Publikator: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. Zawiera on omówienie najważniejszych wskaźników dot. rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Na portalu beinsured.pl zostały już przedstawione dane dotyczące przychodów życiowych zakładów ubezpieczeń (czytaj więcej: KNF: Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. Przychody działu I).

Po I kwartale 2017 r. majątkowe spółki zakładów ubezpieczeń uzyskały 9,83 mld zł przypisu składki brutto. Jest to wartość o 28,64% wyższa od wartości uzyskanej na koniec I kw. 2016 r. Zwiększone przypisy składki odnotowano aż w 11 grupach ubezpieczeń. Największy przyrost nastąpił w gr. 10, gdzie przypis zwiększył się aż o 1,19 mld zł, do poziomu 3,51 mld zł. Również znaczny wzrost przypisu składki obejmował ubezpieczenia gr. 3, który zwiększył się o 0,33 mld zł do wartości 1,89 mld zł. Natomiast największy spadek przypisu składki wystąpił w gr. 5 i wynosił on jedynie 50 mln zł. W pozostałych sześciu grupach zmniejszenie składki nie przekroczyło 10 mln zł. 

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...