bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Kawaler i panna z droższym komunikacyjnym ubezpieczeniem OC

Kawaler i panna z droższym komunikacyjnym ubezpieczeniem OC

Dodano: 2017-03-21
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przeanalizowali wysokość cen komunikacyjnego ubezpieczenia OC dla osób żyjących samotnie oraz tych w związku małżeńskim. Z analizy tej wynika, iż single i singielki muszą zapłacić więcej za ubezpieczenie OC od małżeństw. Ostatnio zaprezentowaliśmy również podobną analizę, ekspertów porównywarki ubezpieczeń mfind.pl, którzy porównali ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC w zależności od płci i stanu cywilnego (czytaj więcej: mfind.pl: Single za OC zapłacą więcej).

Większość kawalerów i panien to osoby młode, dlatego też wysoka cena ubezpieczeń OC dla singli wynika po prostu z wieku kierowcy. Eksperci sprawdzili jednak czy doświadczony, 47-letni kierowca, który przez 7 ostatnich latach nie miał żadnej szkody także zapłaci więcej za polisę OC tylko dlatego, że żyje samotnie. W jednym wariancie właścicielem samochodu jest żonaty mężczyzna/zamężna kobieta, natomiast w drugim przypadku ubezpieczenie kupuje kawaler/panna. Porównywarka w swojej analizie zaprezentowała najniższą składkę zaproponowaną w każdym z wariantów.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...