bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kancelaria odszkodowawcza uzyskała dodatkowe świadczenie po 15 latach od podpisania ugody

Kancelaria odszkodowawcza uzyskała dodatkowe świadczenie po 15 latach od podpisania ugody

Dodano: 2016-08-22

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM poinformowała na swojej stronie internetowej o wypłacie dodatkowego świadczenia przez zagraniczny zakład ubezpieczeń po 15 latach od podpisania ugody między poszkodowanym a ubezpieczycielem.

W 2008 r. 8-letnia dziewczynka zginęła pod kołami samochodu. Kierowca został skazany, a po trzech latach od zdarzenia zagraniczny zakład ubezpieczeń wypłacił rodzicom dziecka zadośćuczynienie.

Osiemnaście lat od wypadku rodzice postanowili ponownie zwrócić się do zakładu ubezpieczeń. Ten odmówił wypłaty odszkodowania, argumentując, że ugoda została już zawarta, a zgłaszane roszczenia uległy przedawnieniu. 

Rodzice zdecydowali się na skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej. W toku postępowania ich pełnomocnik wykazał przerwanie biegu przedawnienia oraz zmianę przepisów w tym zakresie. Poza tym, wskazał, że zawarta ugoda dotyczyła jedynie odszkodowania, z tytułu którego rodzice zrzekli się dalszych roszczeń. Natomiast nie uregulowane zostało zadośćuczynienie za doznaną przez nich krzywdę. W związku z powyższym zakład ubezpieczeń musiał wypłacić poszkodowanym dodatkowe 140 tys. zł zadośćuczynienia.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...