bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kancelaria odszkodowawcza uzyskała dodatkowe świadczenie po 15 latach od podpisania ugody

Kancelaria odszkodowawcza uzyskała dodatkowe świadczenie po 15 latach od podpisania ugody

Dodano: 2016-08-22

Kancelaria odszkodowawcza VOTUM poinformowała na swojej stronie internetowej o wypłacie dodatkowego świadczenia przez zagraniczny zakład ubezpieczeń po 15 latach od podpisania ugody między poszkodowanym a ubezpieczycielem.

W 2008 r. 8-letnia dziewczynka zginęła pod kołami samochodu. Kierowca został skazany, a po trzech latach od zdarzenia zagraniczny zakład ubezpieczeń wypłacił rodzicom dziecka zadośćuczynienie.

Osiemnaście lat od wypadku rodzice postanowili ponownie zwrócić się do zakładu ubezpieczeń. Ten odmówił wypłaty odszkodowania, argumentując, że ugoda została już zawarta, a zgłaszane roszczenia uległy przedawnieniu. 

Rodzice zdecydowali się na skorzystanie z usług kancelarii odszkodowawczej. W toku postępowania ich pełnomocnik wykazał przerwanie biegu przedawnienia oraz zmianę przepisów w tym zakresie. Poza tym, wskazał, że zawarta ugoda dotyczyła jedynie odszkodowania, z tytułu którego rodzice zrzekli się dalszych roszczeń. Natomiast nie uregulowane zostało zadośćuczynienie za doznaną przez nich krzywdę. W związku z powyższym zakład ubezpieczeń musiał wypłacić poszkodowanym dodatkowe 140 tys. zł zadośćuczynienia.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...