bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kampania Mosznowładcy, czyli „Zrób TO dla JAJ”!

Kampania Mosznowładcy, czyli „Zrób TO dla JAJ”!

Dodano: 2022-10-03
Publikator: informacja prasowa

Bieżący rok będzie dla kampanii Mosznowładcy wyjątkowy, ponieważ jest to pierwsza edycja prowadzona pod nową nazwą, choć nadal w duchu międzynarodowego ruchu zapoczątkowanego w 2004 r. w Australii.

Akcja rozpoczęła się kilka dni temu – 1 października – i potrwa przez dwa miesiące. Całe wydarzenie po to, aby mężczyźni mieli możliwość przebadania się w kolejnych miastach. Co ważne, tym razem zostanie wykorzystany podwójny gabinet, który daje możliwość skorzystania z badań 500 osobom dziennie.

Dziewiąta już edycja kampanii Mosznowładcy to krok w kierunku zapewnienia jak największej liczbie mężczyzn w całym kraju bezpłatnego dostępu do badań przesiewowych pod kątem zdrowia jąder i prostaty. Nowe lokalizacje, w których pojawią się gabinety, zapewnia współpraca z siecią Atrium, dzięki której akcja zawita po raz pierwszy, np. do Bydgoszczy i Bytomia. Także w Warszawie i Wrocławiu badania odbędą się w zmienionych lokalizacjach, aby ułatwić dostęp dużym grupom panów.

Omawiana kampania od 2014 r. uczy mężczyzn, jak dbać o swoje zdrowie. Od samego początku akcja była związana z międzynarodowym ruchem zapuszczania wąsów w listopadzie. Przytoczone jako symbol walki o odmianę postrzegania męskiego zdrowia intymnego. Organizatorem działań w Polsce jest Fundacja Kapitan Światełko.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

    Zadaj Pytanie