bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kampania Mosznowładcy, czyli „Zrób TO dla JAJ”!

Kampania Mosznowładcy, czyli „Zrób TO dla JAJ”!

Dodano: 2022-10-03
Publikator: informacja prasowa

Bieżący rok będzie dla kampanii Mosznowładcy wyjątkowy, ponieważ jest to pierwsza edycja prowadzona pod nową nazwą, choć nadal w duchu międzynarodowego ruchu zapoczątkowanego w 2004 r. w Australii.

Akcja rozpoczęła się kilka dni temu – 1 października – i potrwa przez dwa miesiące. Całe wydarzenie po to, aby mężczyźni mieli możliwość przebadania się w kolejnych miastach. Co ważne, tym razem zostanie wykorzystany podwójny gabinet, który daje możliwość skorzystania z badań 500 osobom dziennie.

Dziewiąta już edycja kampanii Mosznowładcy to krok w kierunku zapewnienia jak największej liczbie mężczyzn w całym kraju bezpłatnego dostępu do badań przesiewowych pod kątem zdrowia jąder i prostaty. Nowe lokalizacje, w których pojawią się gabinety, zapewnia współpraca z siecią Atrium, dzięki której akcja zawita po raz pierwszy, np. do Bydgoszczy i Bytomia. Także w Warszawie i Wrocławiu badania odbędą się w zmienionych lokalizacjach, aby ułatwić dostęp dużym grupom panów.

Omawiana kampania od 2014 r. uczy mężczyzn, jak dbać o swoje zdrowie. Od samego początku akcja była związana z międzynarodowym ruchem zapuszczania wąsów w listopadzie. Przytoczone jako symbol walki o odmianę postrzegania męskiego zdrowia intymnego. Organizatorem działań w Polsce jest Fundacja Kapitan Światełko.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...