bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jest zgoda na przyjęcie Domu Kredytowego Notus przez Nationale – Nederlanden

Jest zgoda na przyjęcie Domu Kredytowego Notus przez Nationale – Nederlanden

Dodano: 2016-06-28

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie 100% akcji Domu Kredytowego Notus („Notus Doradcy Finansowi”).

„Cieszy nas tak szybka i pozytywna decyzja wydana przez UOKiK. Rozpoczynamy teraz prace nad stworzeniem biznesowego modelu współpracy, który pozwoli umocnić pozycję Domu Kredytowego Notus S.A. jako czołowego doradcy finansowego w Polsce. Przed nami bowiem okres, który przyniesie obu firmom wiele korzyści ze względu na nowe perspektywy do wzrostu i budowania przewagi konkurencyjnej” – skomentował prezes Nationale-Nederlanden Wojciech Sass, cytowany w komunikacie.

W komunikacie towarzystwo ubezpieczeń poinformowano, że po transakcji nie zmieni się marka Notus Doradcy Finansowi, jak też model działalności podmiotu jako niezależnego doradcy finansowego. Dzięki transakcji Nationale-Nederlanden otrzyma dostęp do ponad 600 doradców finansowych zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Prośbę o zgodę na koncentrację polegającą na przejęciu Domu Kredytowego Notus S.A Nationale-Nederlanden złożyło 1 czerwca 2016 r.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...