bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jeśli ustawisz „tryb ciemny”, GOmobile zużyje mniej energii

Jeśli ustawisz „tryb ciemny”, GOmobile zużyje mniej energii

Dodano: 2022-10-11
Publikator: informacja prasowa

Klienci Banku BNP Paribas mogą już ściągnąć aktualizację aplikacji GOmobile (wersja 2.16) i korzystać z „trybu ciemnego” (tzw. dark mode). Korzystanie z aplikacji w ten sposób redukuje zużycie energii przez smartfon. To z kolei przekłada się na jego dłuższą pracę bez konieczności ładowania.

Nowa funkcja oddaje pro-ekologiczne podejście Banku BNP, który podejmuje wiele działań na rzecz obniżenia wpływu własnej działalności biznesowej w stosunku do środowiska. Jest to także odpowiedź na oczekiwania klientów.

Kiedy korzystamy z aplikacji w „trybie ciemnym” smartfony z ekranami AMOLED mogą zużywać niemal dwa razy mniej energii niż wówczas, gdybyśmy te same czynności wykonywali na ekranie z pełną paletą kolorów. W przypadku aplikacji GOmobile, do której Klienci Banku BNP Paribas logują się ok. 18 mln razy miesięcznie, może się to przełożyć na znaczące oszczędności.

Eksperci banku wyliczyli, że gdyby każdy użytkownik aplikacji przełączył ją w tryb ciemny, skutkowałoby to zużyciem prądu niższym łącznie o ponad trzy mld mAh. Mniej więcej tyle w rok zużywają mieszkańcy dziewięciu domów jednorodzinnych.

 

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...