bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jeśli ustawisz „tryb ciemny”, GOmobile zużyje mniej energii

Jeśli ustawisz „tryb ciemny”, GOmobile zużyje mniej energii

Dodano: 2022-10-11
Publikator: informacja prasowa

Klienci Banku BNP Paribas mogą już ściągnąć aktualizację aplikacji GOmobile (wersja 2.16) i korzystać z „trybu ciemnego” (tzw. dark mode). Korzystanie z aplikacji w ten sposób redukuje zużycie energii przez smartfon. To z kolei przekłada się na jego dłuższą pracę bez konieczności ładowania.

Nowa funkcja oddaje pro-ekologiczne podejście Banku BNP, który podejmuje wiele działań na rzecz obniżenia wpływu własnej działalności biznesowej w stosunku do środowiska. Jest to także odpowiedź na oczekiwania klientów.

Kiedy korzystamy z aplikacji w „trybie ciemnym” smartfony z ekranami AMOLED mogą zużywać niemal dwa razy mniej energii niż wówczas, gdybyśmy te same czynności wykonywali na ekranie z pełną paletą kolorów. W przypadku aplikacji GOmobile, do której Klienci Banku BNP Paribas logują się ok. 18 mln razy miesięcznie, może się to przełożyć na znaczące oszczędności.

Eksperci banku wyliczyli, że gdyby każdy użytkownik aplikacji przełączył ją w tryb ciemny, skutkowałoby to zużyciem prądu niższym łącznie o ponad trzy mld mAh. Mniej więcej tyle w rok zużywają mieszkańcy dziewięciu domów jednorodzinnych.

 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...