bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jesienna akcja ubezpieczania upraw rolnych w TUW „TUW”

Jesienna akcja ubezpieczania upraw rolnych w TUW „TUW”

Dodano: 2017-10-02

TUW „TUW” rozpoczął jesienną akcję zawierania umów ubezpieczenia upraw rolnych. Towarzystwo przygotowało szeroką ofertę ubezpieczeń upraw rolnych, na którą składa się 20 wariantów ubezpieczeń – począwszy od umów obejmujących pojedyncze ryzyka gradu, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powodzie i susze, poprzez najbardziej popularne „jesienne” warianty ubezpieczenia, tzw. „GUW” (grad, ujemne skutki przezimowani, przymrozki wiosenne), a skończywszy na wariancie „Pełny Plus”, który zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową od wszystkich 10 ryzyk, wskazanych w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Oferta „TUW” uwzględnia możliwość skorzystania z dopłaty do składki z budżetu państwa, zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Zmienione przepisy aktu prawnego umożliwiają uzyskanie pełnej wysokości dopłat do składki z budżetu państwa wynoszącej aż 65%.

Z uwagi na powyższe, zakład ubezpieczeń spodziewa się oraz, jak potwierdza, jest przygotowane, że w aktualnie trwającej jesiennej akcji oferowania ubezpieczeń upraw rolnych, uda się objąć ochroną ubezpieczeniową większy areał upraw rolnych niż miało to miejsce w latach ubiegłych.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...