bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Janusz Władyczak Wiceprezesem Zarządu KUKE

Janusz Władyczak Wiceprezesem Zarządu KUKE

Dodano: 2016-08-04

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Spółka Akcyjna poinformowała, iż w dniu 29 lipca 2016 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Janusza Władyczaka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu KUKE. Będzie on odpowiedzialny za obszar sprzedaży i rozwoju oferty produktowej.

Janusz Władyczak posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora departamentu produktów inwestycyjnych w PKO TFI. Był tam odpowiedzialny za kształtowanie strategii produktowej w zakresie funduszy inwestycyjnych, tworzenie i wdrażanie rozwiązań inwestycyjno-oszczędnościowych oferowanych klientom na rynku polskim.

Pracował w instytucji finansowej w Australii, gdzie wdrażał strukturyzowane produkty inwestycyjne dla klientów bankowości prywatnej oraz detalicznej jak również instrumenty pochodne w formie certyfikatów oraz warrantów notowanych na GPW w Warszawie.

Pracując we francuskich bankach inwestycyjnych odpowiedzialny był za relacje oraz zawieranie transakcji z największymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami finansowymi z krajów byłego ZSRR takich jak Rosja, Kazachstan, Ukraina, Armenia, Azerbejdżan, Litwa, Łotwa i Estonia.

Współpracując z największymi agencjami kredytów eksportowych (ECA’s) na świecie, odpowiedzialny był za zabezpieczanie wielomilionowych pożyczek bilateralnych, kredytów strukturyzowanych i syndykowanych oraz transakcji export finance.

Zajmował się także szerokim spektrum transakcji na rynku kapitałowym.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...