bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jakub Machnik nowym członkiem zarządu UNIQA w Polsce

Jakub Machnik nowym członkiem zarządu UNIQA w Polsce

Dodano: 2017-03-30

Z dniem 1 kwietnia 2017 r. do zarządu spółek UNIQA w Polsce powołany zostanie Jakub Machnik. Na stanowisku członka zarządu będzie odpowiedzialny za pion ryzyka.

Jakub Machnik ma 17-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Z grupą UNIQA związany jest już od 14 lat. Od 2007 r. pełnił funkcję dyrektora finansowego odpowiedzialnego m.in. za księgowość, sprawozdawczość i działalność lokacyjną. Pracował przy projektach wdrożeń systemów IT, zarówno ubezpieczeniowych, jak i ERP, projektach optymalizacyjnych dotyczących złożonych procesów biznesowych oraz operacyjnym wdrożeniu regulacji Solvency II.

– Jakub Machnik jest doświadczonym menedżerem ds. ryzyka, który od wielu lat pracuje na rynku ubezpieczeniowym. Po 14 latach pracy w UNIQA ma dużą wiedzę o rynku ubezpieczeniowym i w szczególności o działaniu spółek UNIQA. Będzie wspierał zarząd w umacnianiu pozycji UNIQA na polskim rynku – mówi Jarosław Matusiewicz, prezes spółek UNIQA.

Zgodę na powołanie członka zarządu odpowiedzialnego za obszar ryzyka musi wyrazić Komisja Nadzoru Finansowego.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...