bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Itaka podwyższyła gwarancję ubezpieczeniową

Itaka podwyższyła gwarancję ubezpieczeniową

Dodano: 2016-09-02

Zgodnie z wymogami Ustawy o usługach turystycznych, ITAKA podwyższyła gwarancję ubezpieczeniową o 15 mln zł. Podwyższona gwarancja będzie obowiązywać do dnia 15 września 2016 r. Po podwyżce opiewa ona na sumę 208,2 mln zł.

Niedawna nowelizacja podniosła poziom zabezpieczenia biur podróży do 12 proc. jego przychodów ze sprzedaży. Poprzednia gwarancja biura o wartości 193,2 mln zł nie spełniała tego wymogu.

Podwyższoną gwarancję wystawił polski oddział niemieckiego towarzystwa ubezpieczeń ERV AG. Obejmuje ona:

  • pokrycie kosztów powrotu klientów z imprezy turystycznej do miejsca wyjazdu lub planowanego powrotu z imprezy turystycznej w wypadku, gdy organizator turystyki wbrew obowiązkowi nie zapewni tego powrotu,
  • pokrycie zwrotu wpłat wniesionych przez klientów tytułem zapłaty za imprezę turystyczną w wypadku, gdy z przyczyn dotyczących organizatora turystyki oraz osób, które działają w jego imieniu impreza turystyczna nie zostanie zrealizowana,
  • pokrycie zwrotu części wpłat wniesionych przez klientów tytułem zapłaty za imprezę turystyczną, odpowiadająca części imprezy turystycznej, która nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących organizatora turystyki oraz osoby, które działają w jego imieniu.

Wcześniej biuro podróży poinformowało o nowej gwarancji na sezon 2016/2017. Jej kwota wynosi 200 mln zł. Podobnie jak w przypadku aktualnej gwarancji ubezpieczeniowej, wystawcą jest ERV AG. Gwarancje będzie obowiązywać w okresie od 16 września 2016 r. do 15 września 2017 r. Beneficjentem zabezpieczenia jest Marszałek Województwa Opolskiego. 

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...