bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Bancassurance
Istotny pogląd UOKiK w sprawie mBank. Postanowienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego sprzeczne z dobrymi obyczajami

Istotny pogląd UOKiK w sprawie mBank. Postanowienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego sprzeczne z dobrymi obyczajami

Dodano: 2017-02-03
Publikator: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał kolejny istotny pogląd. Dotyczy on sporu konsumenta z mBank w sprawie umowy o kredyt hipoteczny mPlan waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. Dotyczy on m.in. postanowień ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. UOKiK uznał kwestionowane przez klienta Banku klauzule za niedozwolone.

W rozpoznawanej sprawie, toczącej się przed Sądem Okręgowym w Warszawie (sygn. akt I C 489/16) przeciwko mBank, kredytobiorca domaga się zwrotu nadpłaty w spłacie rat kredytu oraz równowartości składek za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Powołuje się przy tym na to, że w umowie kredytu znalazły się niedozwolone postanowienia.

Pliki do pobrania

istotny_poglad_mbank.pdf

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...