bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Issues Paper on Cyber Risk to the Insurance Sector

Issues Paper on Cyber Risk to the Insurance Sector

Dodano: 2016-04-15
Publikator: The International Association of Insurance Supervisors

The International Association of Insurance Supervisors (IAIS) opublikował właśnie draft dokumentu dotyczącego zagadnień związanych z cyber-ryzykami w sektorze ubezpieczeń: ISSUES PAPER ON CYBER RISK TO THE INSURANCE SECTOR.

Jak wskazuje IAIS, zagrożenia cybernetyczne rośną we wszystkich sektorach gospodarki światowej, a cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani. Dla ubezpieczycieli, incydenty cyberbezpieczeństwa mogą zaszkodzić zdolności do prowadzenia działalności, zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do naruszenia ochrony danych osobowych, co też w efekcie może doprowadzić do osłabienia zaufanie do sektora. IAIS zauważył, że poziom świadomości zagrożeń cybernetycznych i bezpieczeństwo cybernetyczne w sektorze ubezpieczeń, a także metody nadzoru w celu zwalczania tych zagrożeń, są różne w poszczególnych krajach.

Celem opracowanego przez IAIS dokumentu jest podniesienie świadomość ubezpieczycieli i organów nadzoru wobec wyzwań stawianych dzisiaj przez cyber-zagrożenia. Opracowanie skupia się na cyber-zagrożeniach dla sektora ubezpieczeniowego oraz na sposobach łagodzenia takich zagrożeń, nie skupiając się jednak na szeroko rozumianym bezpieczeństwie IT.

IAIS, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Organów Nadzoru Ubezpieczeniowego jest dobrowolną organizacją członkowską organów nadzoru ubezpieczeń i regulatorów z 140 krajów. IAIS jako swoją misję obrał promowanie skutecznej i globalnie spójnego nadzoru nad branżą ubezpieczeniową w celu rozwijania i utrzymania uczciwych, bezpiecznych i stabilnych rynków ubezpieczeniowych dla dobra i ochrony ubezpieczających i przyczynianie się do globalnej stabilności finansowej.

Pliki do pobrania

issues_paper_on_cyber_risk_to_the_insurance_sector_public_consultation.pdf

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...