bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Inwestycje finansowe w Polsce

Inwestycje finansowe w Polsce

Dodano: 2016-09-05

Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio, ocenia szanse Polski na przyciągnięcie zagranicznych inwestorów i rozwój sektora finansowego. Jak wskazuje ekspert polski rząd już podjął pierwsze działania w tym celu. Do Londynu udał się w zeszłym tygodniu minister rozwoju, Mateusz Morawiecki. Rozmawiał z przedstawicielami największych instytucji finansowych, które po wyjściu UK z Unii Europejskiej opuszczą swoją dotychczasową londyńską siedzibę.

Jak wskazuje portal wnp.pl, Polska już teraz przyciągnęła wielu zagranicznych inwestorów. Coraz większy udział na polskim rynku nowoczesnych usług mają centra operacyjne. Zdaniem Doktóra, duże inwestycje największych globalnych podmiotów finansowych, stanowią potwierdzenie, że umiejętności i kompetencje polskich pracowników spełniają oczekiwania zagranicznych instytucji finansowych.

Ekspert z Fundacji Pro Progressio podkreślił, że już od dawna Polską zainteresowane są firmy z Londynu, Genewy i Luksemburga. Według Doktóra, najczęściej w Polsce inwestują przedsiębiorstwa z sektora finansowego, centra usług wspólnych, firmy zajmujące się outsourcingiem.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...