bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
InterRisk rozszerza ochronę ubezpieczeniową MSP

InterRisk rozszerza ochronę ubezpieczeniową MSP

Dodano: 2016-09-08

Od września 2016 r. małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubezpieczyć się w InterRisk od wszystkich ryzyk, a także podnieść standard swojej polisy. All-Risks w BiznesPro Plus rozszerza ochronę ubezpieczeniową na wszelkie nagłe i nieprzewidziane zdarzenia niezależne od woli klienta pod warunkiem, że nie zostały one wykluczone z zakresu ubezpieczenia. Właściciele przedsiębiorstw MSP nie muszą już sprawdzać, czy na liście zdarzeń objętych pokryciem ubezpieczeniowym znajdują się na przykład: szkody wyrządzone przez zwierzęta (np. dziki, ptaki, psy, konie), samoistne przewrócenie się regału z towarem, upadek podwieszanego sufitu czy instalacji klimatycznej, zniszczenia dokonane przez wiatr, opady lub inne zjawiska atmosferyczne – bez względu na ich natężenie czy zanieczyszczenie środków obrotowych odpryskami potłuczonego szkła, a także wiele innych zdarzeń, które nie są łatwe do przewidzenia.

Dodatkowo, ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność w przypadku szkód powstałych w miejscu prowadzenia prac poza miejscem ubezpieczenia – w odniesieniu do maszyn, urządzeń lub środków obrotowych niezbędnych do ich prowadzenia.

W ramach assistance, które jest zawsze dodatkiem do ubezpieczenia BiznesPro oraz BiznesPro Plus, klient, w razie wystąpienia zdarzenia losowego lub awarii instalacji, powodujących szkodę w miejscu ubezpieczenia, może skorzystać np. z usługi naprawy sprzętu komputerowego lub urządzeń biurowych. Ponadto, ma możliwość skorzystania z usługi ślusarskiej, hydraulicznej, elektrycznej, dekarskiej, szklarskiej, stolarskiej, murarskiej, malarskiej, glazurniczej lub parkieciarskiej, usługi dozoru mienia, a także organizacji lokalu zastępczego, jeżeli lokal ubezpieczony nie nadaje się do użytkowania. Możliwy jest również transport mienia do lokalu zastępczego. Może także skorzystać z usługi dotyczącej urządzeń lub instalacji grzewczych bądź klimatyzacyjnych itp. Otrzyma również informacje o firmach świadczących w/w usługi.

Ponadto, odpowiedzialność InterRisk obejmuje w rocznym okresie ubezpieczenia do 3 zdarzeń powodujących konieczność skorzystania z tego rodzaju usług.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...