bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Intensa nie przejmie Generali

Intensa nie przejmie Generali

Dodano: 2017-02-27

Na początku roku w mediach pojawiły się spekulacje o możliwości przejęcia włoskiego ubezpieczyciela Assicurazioni Generali przez bank Intesa Sanpaolo. Po zakończeniu oceny transakcji przez Włochów, ci zrezygnowali z zakupu.

W II poł. stycznia 2017 r. agencja Reuters przekazała, że włoski bank Intesa Sanpaolo rozważa przejęcie Assicurazioni Generali – największego włoskiego ubezpieczyciela. Wówczas grupa w specjalnym oświadczeniu wskazała, że management „ostrożnie bada szanse wzmocnienia pozycji i wyników spółki, w tym możliwość połączenia z Assicurazioni Generali” (więcej: Intensa Sanpaolo zainteresowane przejęciem Generali).

Według wstępnych szacunków przejęcie ubezpieczyciela przyczyniłoby się do powstania we Włoszech największej grupy finansowej o kapitale giełdowym w wysokości 60 mld euro. Jednak jak podał bank w oświadczeniu: „Dyrekcja zakończyła ocenę i nie widzi możliwości odpowiadających kryteriom określającym opcje wzrostu grupy”.

Wśród medialnych spekulacji pojawiła się również informacja, że zakupem włoskiego zakładu ubezpieczeń może także być zainteresowane Axa, Allianz lub Zurich Insurance Group. Na razie tylko francuski ubezpieczyciel zaprzeczył tym doniesieniom.

Artykuły powiązane

Wystarczy odpowiedni tytuł przelewu, aby wybrać konkretną formę opodatkowania.

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) orzekł, że terminowo wpłacona zaliczka oraz odpowiednio opisany przelew mogą być uzna...

Europejski Parlament przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II

23 kwietnia 2023 roku, podczas posiedzenia plenarnego, Parlament Europejski przyjął zmiany w dyrektywie Solvency II. P...

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...