bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Intensa nie przejmie Generali

Intensa nie przejmie Generali

Dodano: 2017-02-27

Na początku roku w mediach pojawiły się spekulacje o możliwości przejęcia włoskiego ubezpieczyciela Assicurazioni Generali przez bank Intesa Sanpaolo. Po zakończeniu oceny transakcji przez Włochów, ci zrezygnowali z zakupu.

W II poł. stycznia 2017 r. agencja Reuters przekazała, że włoski bank Intesa Sanpaolo rozważa przejęcie Assicurazioni Generali – największego włoskiego ubezpieczyciela. Wówczas grupa w specjalnym oświadczeniu wskazała, że management „ostrożnie bada szanse wzmocnienia pozycji i wyników spółki, w tym możliwość połączenia z Assicurazioni Generali” (więcej: Intensa Sanpaolo zainteresowane przejęciem Generali).

Według wstępnych szacunków przejęcie ubezpieczyciela przyczyniłoby się do powstania we Włoszech największej grupy finansowej o kapitale giełdowym w wysokości 60 mld euro. Jednak jak podał bank w oświadczeniu: „Dyrekcja zakończyła ocenę i nie widzi możliwości odpowiadających kryteriom określającym opcje wzrostu grupy”.

Wśród medialnych spekulacji pojawiła się również informacja, że zakupem włoskiego zakładu ubezpieczeń może także być zainteresowane Axa, Allianz lub Zurich Insurance Group. Na razie tylko francuski ubezpieczyciel zaprzeczył tym doniesieniom.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...