bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Integracja AXA Direct z AXA Ubezpieczenia

Integracja AXA Direct z AXA Ubezpieczenia

Dodano: 2016-11-02

Z dniem 31 października 2016 r. Avanssur S.A. Oddział w Polsce, działająca pod marką AXA Direct zostało zintegrowane z AXA Ubezpieczenia Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Tym samym wszyscy klienci posiadający ubezpieczenie w AXA Direct stali się Klientami AXA Ubezpieczenia.

AXA Ubezpieczenia wstąpiła w prawa i obowiązki AXA Direct, w tym stała się stroną umów ubezpieczenia zawartych pomiędzy AXA Direct i jej klientami. Ubezpieczyciel zapewnia, iż nie prowadzi to do nałożenia żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Nie muszą oni zawierać nowych umów ani zmieniać dotychczasowych. Warunki umów pozostają jak dotychczas, proces obsługi bądź likwidacji ewentualnych szkód również.

AXA Ubezpieczenia przejęła niedawno Liberty Ubezpieczenia (czytaj więcej: AXA zakończyła transakcję zakupu Liberty Ubezpieczenia). Kolejna integracja, tym razem z AXA Direct, należącą do tej pory do Grupy AXA w Polsce jest następnym krokiem w integracji wszystkich spółek majątkowych działających w Polsce w jedną. Jak podaje ubezpieczyciel ma to nastąpić do końca 2017 r.

„Dzięki temu, że zaczynamy działać wspólnie, możemy zaoferować Klientom w Polsce pełną ofertę ubezpieczeń majątkowych, za pośrednictwem różnorodnych kanałów: od call centre, internet, przez agentów, po banki” – podaje ubezpieczyciel. „Zwiększenie skali i zakresu działalności traktujemy jako dużą szansę na dalszy rozwój i umocnienie naszej pozycji w Polsce. Jesteśmy 6. ubezpieczycielem majątkowym w Polsce pod względem składek, które wpłaciło do nas ponad 1,5 mln. klientów zdecydowanych, abyśmy właśnie my chronili ich majątek. Należymy do Grupy AXA w Polsce, oferującej również ubezpieczenia na życie, OFE i fundusze inwestycyjne oraz pomoc assistance”.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...