bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Insurance Europe: Bariery transgranicznych ubezpieczeń

Insurance Europe: Bariery transgranicznych ubezpieczeń

Dodano: 2016-04-20
Publikator: Insurance Europe

Insurance Europe wydało insight briefing informujący, że chociaż digitalizacja pomaga w kształtowaniu innowacyjności ubezpieczycieli, ulepszeniu kanałów dystrybucji i nawiązywania kontaktów z klientami, to nie może znieść wszystkich barier dla podnoszenia jakości transgranicznych ubezpieczeń.

Pomimo licznych dążeń Komisji Europejskiej, mających na celu wzmocnienie rynku usług finansowych Unii Europejskiej, jakie zostały przedstawione w niedawnym projekcie rządowym, Insurance Europe sądzi, że rozwinięcie transgranicznych ubezpieczeń w UE jest i powinno pozostawać oparte na zasadach rynkowych oraz popytu i podaży.

Insurance Europe również podkreśla, że oferty transgranicznych ubezpieczeń funkcjonują dobrze, ponad co trzecia składka ubezpieczeniowa przypisana została do zagranicznie-kontrolowanej jednostki zależnej lub partnerskiej. Jednakże, zwraca uwagę, że nadzorujące i społeczno-ekonomiczne środowisko, w którym produkty ubezpieczeniowe są sprzedawane bardzo się różni się między sobą, a nawet wewnątrz państw członkowskich UE, co może powodować znaczne trudności z rentownością produktów ubezpieczeniowych.

Pliki do pobrania

insight_briefing_-_insurers_driving_digital_products_and_services_in_europe.pdf

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...