bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Insurance Banana Skins – największe zagrożenia dla branży ubezpieczeniowej

Insurance Banana Skins – największe zagrożenia dla branży ubezpieczeniowej

Dodano: 2017-09-06
Publikator: PwC

Stopy procentowe, cyberzagrożenia i zarządzanie zmianą to największe wyzwania dla branży ubezpieczeniowej w Europie – tak wynika z raportu „Insurance Banana Skins 2017”, przygotowanego przez PwC i Centre for the Study of Financial Innovation (CSFI). Na świecie w pierwszej trójce zamiast stóp procentowanych znalazły się nowe technologie, które w Europie plasują się tuż za podium.

W badaniu wzięło udział ponad 800 przedstawicieli branży ubezpieczeniowej z 52 krajów. Wskazywali te obszary, które ich zdaniem będą stanowiły dla ubezpieczycieli największe wyzwanie w ciągu najbliższych 2 lat.

Czołówka zestawienia największych dla ubezpieczycieli na świecie ryzyk całkowicie zmieniła się w porównaniu z poprzednim badaniem sprzed 2 lat. W tegorocznym rankingu, respondenci wskazali przede wszystkim na zarządzanie zmianą, cyberzagrożenia oraz nowe technologie. W Europie natomiast, na pierwszym miejscu pozostały stopy procentowe. Jednak kolejne miejsca na podium zajęły cyberzagrożenia i zarządzanie zmianą. Tuż za nimi znalazły się nowe technologie – do tej pory w tym rankingu nie było ich w ogóle.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...