bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Instytucje finansowe nagrodzone „Laurem Pośredników”

Instytucje finansowe nagrodzone „Laurem Pośredników”

Dodano: 2016-10-07

W dniu 4 października 2016 r., podczas II Kongresu Pośrednictwa Finansowego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia „Laurów Pośredników”. Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zostali: Alior Bank, Grupa Warta oraz Aasa Polska.

Przede wszystkim instytucje zostały oceniane za standardy współpracy z pośrednikami oraz sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu.

– Kierując się głosami firm zrzeszonych w KPF nagrodziliśmy tych partnerów, którzy dokładają szczególnych starań we współpracy z firmami pośrednictwa finansowego – mówi Artur Nowak-Gocławski z ANG, przewodniczący Kapituły Konkursu. – Partnerskie, przejrzyste i efektywne zasady współpracy oraz regularna komunikacja są dziś bowiem podstawą relacji pośredników finansowych i instytucji finansowych, z którymi pośrednicy na co dzień współpracują.

Pierwsze miejsce za wysokie standardy współpracy z pośrednikami finansowymi w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych otrzymał Alior Bank. Laureatami w tej kategorii został również ING Bank Śląski (II miejsce) oraz Euro Bank (III miejsce).

W kategorii Bank – Kredyty Gotówkowe, podobnie jak w poprzedniej, pierwsze miejsce zajął Alior Bank. Na kolejnych miejscach uplasowali się NEST Bank (II miejsce) oraz Deutsche Bank Polska S.A. (III miejsce).

Najlepszym ubezpieczycielem okazała się Grupa Warta. W kategorii towarzystwo ubezpieczeń nagrodzono również PZU (II miejsce) oraz GOTHAER TU (III miejsce).

Zwycięzcami w kategorii Instytucja finansowa zostali: I miejsce: Aasa Polska S.A, II miejsce: OPTIMA Sp. z o.o. oraz III miejsce: Hapi Pożyczki (IPF Polska Sp. z o.o.).

– Celem organizowanego przez nas po raz pierwszy konkursu, nakierowanego na wyróżnienie instytucji finansowych za standardy współpracy z pośrednikami, było przyczynienie się do wzrostu świadomości w zakresie praktycznego znaczenia etycznych zachowań w tej branży dla rozwoju wzajemnej współpracy. Z przyjemnością będziemy kontynuować tę inicjatywę w przyszłości, promując etyczne zasady współpracy pomiędzy podmiotami działającymi na rynku finansowym, a także dążąc do poprawy wizerunku i zaufania do tego sektora – podsumowuje Andrzej Roter, Prezes Zarządu KPF.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...