bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Innowacje w ubezpieczeniach – jak przygotować się na zmiany?

Innowacje w ubezpieczeniach – jak przygotować się na zmiany?

Dodano: 2016-11-24

21 listopada br. odbyła się konferencja „Innowacje w ubezpieczeniach” poświęcona nowym technologiom w sektorze ubezpieczeń. Uczestnicy 5. edycji międzynarodowego spotkania branży ubezpieczeniowej, zorganizowanego przez Sollers Consulting i Guidewire Software zastanawiali się, jak InsurTech-y wpłyną na codzienne funkcjonowanie zakładów ubezpieczeń oraz w jaki sposób przygotować się na zmiany i wykorzystać istniejące na rynku możliwości.

Konferencję otworzyli: Michał Trochimczuk, Partner Zarządzający w Sollers Consulting oraz Keith Stonell, Dyrektor Zarządzający Guidewire Software ds. Rynku EMEA. W trakcie swoich wystąpień organizatorzy omówili najważniejsze, ich zdaniem, szanse stojące przed ubezpieczycielami. Keith Stonell poruszył kwestię klientów nowej generacji, tzw. millenialsów. Zastanawiał się, w jaki sposób można sprostać ich wymaganiom oraz stworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb młodego pokolenia klientów tak, aby była ona łatwo dostępna i jednocześnie atrakcyjna. Natomiast Michał Trochimczuk jako szansę dla ubezpieczycieli wskazał niski poziom ubezpieczeń gospodarczych w skali globalnej.

– Jest to przeogromny potencjał dla tych ubezpieczycieli, którzy potrafią go wykorzystać – powiedział Michał Trochimczuk. – Szacuje się, że roczna wartość nieubezpieczonego ryzyka w obszarze nieruchomości wynosi 221 mld USD – dodał.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...