bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Inicjatywa Banku BNP Paribas i PCK

Inicjatywa Banku BNP Paribas i PCK

Dodano: 2022-04-11
Publikator: informacja prasowa

BNP wraz z PCK zorganizował szkolenie dotyczące pierwszej pomocy.

Zdarzają się sytuacje, w których trzeba znać zasady pierwszej pomocy, ponieważ dzięki temu można uratować komuś życie. Nie każdy jednak jest tak samo chętny, by udzielić pomocy. Często ma to związek z wyglądem.

W związku z tym, bank we współpracy z PCK postanowił zorganizować szczególne szkolenie, podczas którego uczestnicy mieli za zadanie przetestować swoje umiejętności na fantomach. Wspomniane fantomy miały jednak odmienną charakteryzację od klasycznej, ponieważ przypominały bezdomnego mężczyznę, muzułmańską uchodźczynię oraz osobę genderqueer. W ten sposób uczestnicy mogli skonfrontować się z własnymi przekonaniami i barierami. Na koniec szkolenia odbyło się spotkanie z realnymi postaciami, które były pierwowzorami reanimowanych.

Na podstawie materiału szkoleniowego powstał film. Jest to pierwszy krok w kolejnym projekcie banku pt. „Pierwsza Pomoc Ludzkości”. Ponadto nagranie z eksperymentu jest materiałem pomocniczym PCK.

 

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...