bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
II dzień Kongresu Bancassurance

II dzień Kongresu Bancassurance

Dodano: 2016-10-31

W trakcie drugiego dnia Kongresu Bancassurance przewodnim tematem były aktualne i przyszłe wyzwania sektora bancassurance. Uczestnicy spotkania zapoznali się z pracami nad nową ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym, implementującą do polskiego ustawodawstwa przepisy dyrektywy IDD, a także możliwościami digitalizacji procesów sprzedaży i zarządzania produktami ubezpieczeniowymi w bankach.

II dzień Kongresu Bancassurance rozpoczął się wystąpieniami urzędników z Komisji Nadzoru Finansowego. Tomasz Piwowarski, Dyrektor Departamentu Inspekcji Bankowych i Instytucji Płatniczych, zaprezentował wyniki audytu w placówkach bankowych, dystrybuujących ubezpieczenia dot. wdrożenie Rekomendacji U. Natomiast, Paweł Sawicki, Dyrektor Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych, przedstawił wyniki ankiet, jakie nadesłały zakłady ubezpieczeń w związku z wdrożeniem Rekomendacji KNF dot. badania adekwatności produktu i zarządzania produktem.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...