bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
IGTE ostrzega przed nierzetelnymi praktykami osób podających się za pracowników OFE

IGTE ostrzega przed nierzetelnymi praktykami osób podających się za pracowników OFE

Dodano: 2016-10-25
Publikator: Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych (IGTE) informuje o praktykach kontaktowania się z klientami w imieniu Otwartych Funduszy Emerytalnych i składania przez nich nieuczciwych ofert. IGTE podaje w komunikacie przykłady komunikacji bezpośredniej bez jasnej informacji, który fundusz dana osoba reprezentuje, czy organizacji spotkań w trakcie, których następuje weryfikacja poprawności przekazywania należnych składek z ZUS do OFE. 

W związku z tymi przejawami nierzetelnych praktyk, IGTE przypomina, że każdy pracownik OFE ma obowiązek występowania w imieniu danego Funduszu, którzy go zatrudnia. „Wszelkie formy kontaktu z członkami OFE w bezpośrednim nawiązaniu do działalności funduszy bez wskazania konkretnego funduszu w imieniu, którego są prowadzone, są praktykami, z którymi OFE nie mają nic wspólnego” – podano w komunikacie.

Dlatego, Izba radzi, aby klienci wszelkie wątpliwości przy nawiązaniu kontaktu ze strony przedstawiciela Funduszu przekazywali dla centrali OFE, w którym posiadają konto. Szczególne wątpliwości powinny budzić sytuacje zatajania informacji ze strony osoby kontaktującej się z klientem.  

Ponadto, IGTE chce w najbliższym czasie poświecić więcej miejsca tematowi utrzymywania właściwego kontaktu na linii OFE – klient. Izba chce w ten sposób uwrażliwić branżę na nierzetelne praktyki rynkowe.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...