bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gwarancje wadialne można już kupić online

Gwarancje wadialne można już kupić online

Dodano: 2017-09-27

Gwarancje24.pl to nowa platforma internetowa do sprzedaży gwarancji wadialnych online. Dzięki temu proces zakupu przebiega online, a przygotowanie dokumentów zajmuje jeden dzień. Gwarancji udziela UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Podmioty biorące udział w przetargu, aby otrzymać gwarancję muszą wypełnić formularz online, w którym podają NIP i kwotę wadium. Następnie system przygotowuje im ofertę wraz z ceną. Jeśli przystępujący zgadzają się na propozycję, uzupełniają formularz o dane przetargu i beneficjenta oraz dokonują opłacenia składki. Następnego dnia mogą już osobiście podpisać umowę i odebrać gwarancję. Przedsiębiorcom spoza Warszawy dokumenty mogą zostać przesłane kurierem.

Ponadto, twórcy portalu umożliwiają automatyczne i darmowe wydłużenie gwarancji o maksymalnie 15 dni bez konieczności dokonywania zmian. W przypadku gdy przetarg zostaje przesunięty o dłuższy termin, konieczne jest wystawienie aneksu do gwarancji.

Portal obsługuje jedynie przystępujących do przetargu w ramach ustawy PZP.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...