bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Grzegorz Buczkowski o znaczeniu ubezpieczeń wzajemnych na konferencji PIU

Grzegorz Buczkowski o znaczeniu ubezpieczeń wzajemnych na konferencji PIU

Dodano: 2016-11-02

W dniu 19 października 2016 r. odbyła się konferencja „Siła wzajemności ubezpieczeniowej – aspekty społeczne, ekonomiczne i prawne” zorganizowana przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Na konferencji w roli prelegenta pojawił się m.in. Grzegorz Buczkowski, przewodniczący Rady Dyrektorów AMICE, Członek Zarządu SKOK Ubezpieczenia.

Spotkanie miało na celu upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach wzajemnych poprzez ukazanie mocnych stron wzajemności ubezpieczeniowej w wymiarze ekonomicznym i społecznym.

„Wystąpienie Grzegorza Buczkowskiego było jednym z ciekawszych momentów konferencji, gdyż jego wykład przybliżał znaczenie i wielkość ubezpieczeń wzajemnych na tle całego segmentu ubezpieczeniowego w Europie” – podaje w komunikacie SKOK Ubezpieczenia.

Jak podał Buczkowski, 30% całego rynku ubezpieczeniowego w Europie stanowią TUW-y. Na naszym kontynencie działa ich ponad 2700 ubezpieczając 400 mln osób. Podczas swojego wystąpienia podał również przykład funkcjonowania TUW-ów we Francji, Holandii i Belgii. Zaznaczył, że ubezpieczyciele wzajemni tworzą struktury stabilne, silne kapitałowo i długowieczne, mogące konkurować na otwartym rynku w każdym obszarze działalności ubezpieczeniowej.

„Przewodniczący Rady Dyrektorów AMICE stwierdził także, że TUW-y doskonale radzą sobie na konkurencyjnym rynku, również dzięki temu, iż inwestują u siebie i nie wypłacają dywidend” – podaje SKOK Ubezpieczenia.

AMICE łączy ponad 100 europejskich towarzystw ubezpieczeniowych, wśród których obok polskiego TUW SKOK, znajdują się takie marki jak Concordia, Goather czy Signal Iduna.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...