bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Grupa Ubezpieczeniowa Europa nagrodzona tytułem Dobry Pracodawca

Grupa Ubezpieczeniowa Europa nagrodzona tytułem Dobry Pracodawca

Dodano: 2016-05-10

Grupa Ubezpieczeniowa Europa otrzymała tytuł Dobry Pracodawca 2015. Firma została doceniona za aktywne wspieranie inicjatyw pracowników służących lokalnej społeczności, a także przyjazne warunki i atmosferę pracy. To już trzecie z rzędu wyróżnienie dla Europy w tym konkursie.

Dobry Pracodawca jest częścią programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, organizowanego przez redakcję Forum Biznesu pod patronatem Polskiej Akademii Nauk. Promuje najlepsze praktyki rynkowe i firmy, które realizują własne programy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Główne kryteria wyboru laureatów obejmują m.in. stopień zaangażowania przedsiębiorstwa w działalność charytatywną i realizowaną politykę firmy jako pracodawcy.

– Przyjazne warunki pracy to nie tylko nowoczesny laptop, dobrze wyposażone biuro i możliwość realizowania planów zawodowych. To przede wszystkim system wartości, z którym utożsamiają się pracownicy. W naszym przypadku sukces opiera się na współdziałaniu, dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy otwarci na nowe spojrzenie i dyskusję. Jednocześnie mocno wspieramy inicjatywy zgłaszane przez pracowników, które naturalnie wpisują się w naszą kulturę organizacyjną – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes Grupy Ubezpieczeniowej Europa.

Pracownicy Grupy Europa uczestniczą w kluczowych projektach i mają realny wpływ na tworzenie strategii firmy, sferę biznesową, jak również kształtowanie kultury organizacyjnej. Firma daje możliwość zmiany kierunku swojego rozwoju w ramach rekrutacji wewnętrznej z uwzględnieniem potrzeb i możliwości pracowników. Finansuje szkolenia zewnętrzne oraz naukę języków obcych, studia i aplikacje. Ponadto pracownicy korzystają z pakietów prywatnej opieki medycznej oraz dofinansowania do zajęć sportowych. Organizowane są regularne spotkania z zarządem, podczas których jest czas na dyskusję, a także możliwość zadania pytań bezpośrednio lub anonimowo.

Przy wsparciu firmy pracownicy stworzyli w ub.r. inicjatywę „Nadaktywni” – startują w barwach Europy w zawodach m.in. maratonach, triathlonach i wspierają się w treningach. Firma dofinansowuje ich udział w amatorskich imprezach sportowych, a jednocześnie daje poczucie, że realnie pomagają potrzebującym. Za każdy start Grupa Europa wpłaca bowiem określoną sumę pieniędzy na konto Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Inicjatywa „Nadaktywni” łączy aspekt integracyjny z charytatywnym. W minionym roku pracownicy Grupy Europa już po raz drugi wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać pieniądze na zakup potrzebnych sprzętów, ubrań i artykułów pierwszej potrzeby. Przełożyło się to na 66 kartonów darów, które trafiły do 4 rodzin z Dolnego Śląska. Również w ub.r. 12 drużyn składających się z Europejczyków i ich rodzin wzięło udział w charytatywnym Biegu Firmowym, pomagając ciężko choremu dziecku.

Tytuł Dobry Pracodawca potwierdza status Grupy Europa jako firmy, dla której pracownik jest podmiotem i partnerem w codziennej pracy oraz która umożliwia mu realizowanie własnych inicjatyw pod egidą pracodawcy.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

    Zadaj Pytanie