bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Grupa PZU w pierwszym kwartale 2022 r.

Grupa PZU w pierwszym kwartale 2022 r.

Dodano: 2022-05-23
Publikator: informacja prasowa

W pierwszym kwartale br. Grupa PZU zwiększyła przypis składki ubezpieczeniowej brutto do blisko 6,3 mld zł. PZU może także pochwalić się dobrymi wynikami – finansowym netto oraz inwestycyjnym.

Ubezpieczyciel wskazuje, że pomimo dość trudnych warunków gospodarczych, sektor majątkowy jest motorem wzrostu PZU. O 12,1 proc. wzrosła sprzedaż ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych w obszarze pozakomunikacyjnym. Dotyczy to przede wszystkim segmentu masowego.

Niewielki spadek zarejestrowano w biznesie życiowym. W 2021 r. składki z ubezpieczeń na życie wynosiły 2,2 mld zł, natomiast w br. „życiówka” przyniosła 2,1 mld zł. Obecny rok to również wzrost przychodów w sektorze zdrowia. Wraz z końcem marca tego roku stwierdzono przychody o 14,7 proc. wyższe od ubiegłorocznych.

Dodatkowo PZU uzyskało zadowalający wynik inwestycyjny. Kwartalny zwrot Grupy na portfelu przekroczył 4.1 proc.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...