bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Grupa NN potwierdziła przejęcie MetLife w Polsce i w Grecji

Grupa NN potwierdziła przejęcie MetLife w Polsce i w Grecji

Dodano: 2021-07-05
Publikator: informacja prasowa

W opublikowanym komunikacie Nationale-Nederlanden (NN) poinformował o zakupu aktywów MetLife w Polsce i Grecji. Transakcja szacowana jest na 584 milionów EUR.

Grupa NN podała, że transakcja ma przyczynić się wzmocnienia pozycji holenderskiego ubezpieczyciela na polskim oraz greckim rynku ubezpieczeń życiowych i produktów emerytalnych. Ponadto przejęcie wpłynie na rozwój sieci dystrybutorów. Transakcja podwoi też bazę klientów NN w Polsce i Grecji i stworzy idealne warunki do dalszego rozwoju NN na tych rynkach.

W Polsce udział NN w rynku ubezpieczeń na życie wzrośnie z 8% do 12%, z łącznym przypisem składki brutto na poziomie około 500 milionów EUR rocznie. Natomiast skala dystrybucji NN zostanie znacznie poszerzona dzięki dołączeniu 1200 doradców i współpracy z zewnętrznymi partnerami. W Grecji Nationale-Nederlanden obejmie pozycję lidera w obszarze polis życiowych, uzyskując 31% udziału w rynku produktów życiowych i zdrowotnych. NN zostanie liderem w zakresie oferty benefitowej dla pracowników, jak również na rynku grupowych ubezpieczeń emerytalnych.

– Z perspektywy naszej strategii, jak również wyniku finansowego ta transakcja jest unikatową szansą dla NN na dalsze wzmacnianie wartości biznesu oraz wiodącej pozycji NN na tych rynkach. Inwestycja ta poszerza skalę naszego działania oraz daje szansę na dalszy wzrost na rynkach ubezpieczeń na życie oraz produktów ochronnych, które cały czas mają mocny potencjał rozwojowy. Budując na naszych doświadczeniach i dobrym zrozumieniu tych rynków, na których jesteśmy obecni już od lat, w Grecji od 1980 roku, oraz w Polsce od 1994 roku, widzimy tu cały czas dużą szansę na dalszy rozwój. Biznes MetLife bardzo dobrze wpisuje się w nasze działania, naszą kulturę organizacji i model biznesowy umożliwiając nam sprawną integrację. Łącząc silne kompetencje obu organizacji będziemy kontynuować naszą strategię koncentracji na klientach, zarówno tych obecnych, jak i tych, którzy do nas dołączą. Cieszymy się, że już wkrótce powitamy grupę około 2,7 miliona nowych klientów, zespół 450 pracowników w naszej firmie, jak również rozpoczniemy współpracę z grupą 1600 doradców i brokerów – powiedział David Knibbe, prezes Grupy NN, cytowany w komunikacie.

Zrealizowanie transakcji wymaga uzyskania niezbędnych zgód regulacyjnych organów nadzoru. Finalizacja jest planowana na pierwszą połowę roku 2022.

Artykuły powiązane

Roszczenia informacyjne agenta a upływ terminu przedawnienia roszczenia o zapłatę prowizji

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 26 stycznia 2023 r. (sygn. akt II CSKP 2252/22) oddalił skargi kasacyjne złożone przez obi...

Prawo do zadośćuczynienia dla członków rodziny poszkodowanego niezgodne z Konstytucją?

Od niemal półtora roku, tj. od dnia 19.09.2021 r. w Kodeksie cywilnym obowiązuje przepis art. 4462  KC, stanowiący pods...

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...