bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
GrECo: od skutków ataków hakerskich można się ubezpieczyć

GrECo: od skutków ataków hakerskich można się ubezpieczyć

Dodano: 2017-02-14

Na początku lutego 2017 roku strona internetowa Komisji Nadzoru Finansowego została zaatakowana przez cyberprzestępców. Zagrożenie obejmowało także banki (więcej: Hakerzy zaatakowali sektor finansowy w Polsce. Cyberatak na KNF i banki). Broker ubezpieczeniowy GrECo JLT Polska Sp. z o.o. wskazuje w specjalnym komunikacie, że internetowe ataki będą coraz częstsze.

 – Wraz z rozwojem technologicznym, ryzyka przenoszą się ze świata wirtualnego do realnego. Nikogo już nie dziwi zhakowanie linii produkcyjnej czy zatrzymanie wind w budynku. Hakerzy są zwykle o „krok przed” i działają zarówno dla rządów, jak i dla biznesu. Konsekwencje takich zdarzeń mogą być długofalowe i niezwykle dotkliwe – tłumaczy Łukasz Cichowski, Manager Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych, OC i Finansowych w GrECo JLT Polska Sp. z o.o. Dodaje, że systemy zabezpieczeń są szybko łamane przez hakerów, a specjaliści IT nie nadążają za metodami działań cyberprzestępców.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...