bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gothaer radzi zabezpieczyć nieruchomość przed urlopem

Gothaer radzi zabezpieczyć nieruchomość przed urlopem

Dodano: 2017-05-10

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop oraz jak dobrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Jak zaznaczają eksperci, mimo, iż ubezpieczenie mieszkaniowe jest jednym z najtańszych ubezpieczeń na rynku, wiele nieruchomości pozostaje nieubezpieczone.

– Biorąc pod uwagę wartość ubezpieczonego mienia, składki roczne są relatywnie niskie i zaczynają się już od ok. 100 zł. Wyjeżdżając na krótki urlop lub wakacje, powinniśmy szczególnie zadbać o ochronę naszych domów i mieszkań, ponieważ wtedy ryzyko włamania i kradzieży wzrasta kilkukrotnie – podkreśla Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A.

Jak zaznacza Gothaer, zakres ubezpieczenia może zostać dopasowany indywidualnie do każdego klienta i jego potrzeb. Właściciel nieruchomości wskazuje zakres zgromadzonego w niej mienia, które zostaje objęte ochroną przed kradzieżą.

– Dobór zakresu ubezpieczenia zależy w dużej mierze od charakteru nieruchomości. Jeśli ktoś zamieszkuje 9. piętro w bloku może śmiało zrezygnować z ochrony szyb, o czym na pewno nie powinien zapominać posiadacz mieszkania na parterze. Podobnie właściciel kawalerki nie musi martwić się ogrodzeniem, bramą lub grillem, co z pewnością zechce włączyć do ochrony osoba mieszkająca w domu z ogrodem – dodaje Anna Materny.

Ubezpieczyciel przypomina, że najczęściej popełnianym błędem jest pozostawienie uchylonego okna. Ekspert wyjaśnia, że nawet najlepsze ubezpieczenie nie pomoże, jeśli właściciel umożliwi osobom trzecim wejście do swojego mieszkania. Bywa, iż zakłady ubezpieczeń określają w OWU w jaki sposób zabezpieczyć okna. Towarzystwa muszą również wiedzieć jakie zabezpieczenia przed włamaniem posiada mieszkanie – przeciwwłamaniowe okna i drzwi, rolety, czujniki dymu, domofon z wizjerem czy alarm.

– Towarzystwo ubezpieczeniowe musi mieć pełną wiedzę na temat posiadanych przez klienta zabezpieczeń, a więc np. alarmu lub drzwi, okien czy rolet antywłamaniowych. Wszystkie te elementy muszą być nie tylko sprawne, ale także aktywne w momencie włamania. W przeciwnym razie skutek może być taki, że właściciel mieszkania powstałe szkody będzie musiał pokryć z własnej kieszeni – ostrzega Anna Materny z Gothaer.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...