bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gothaer radzi ubezpieczyć dzieci przed wakacyjnym wyjazdem

Gothaer radzi ubezpieczyć dzieci przed wakacyjnym wyjazdem

Dodano: 2017-07-25

Towarzystwo ubezpieczeń Gothaer radzi na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka oraz jak je zabezpieczyć przed wakacyjnym wyjazdem. Ubezpieczyciel wskazuje, że należy sprawdzić przede wszystkim program obozu, kadrę opiekunów, ogólne warunki zakwaterowania i wyżywienia a także oferowane ubezpieczenie.

– Każdy rodzic wie, że dziecko nie usiedzi w miejscu – szczególnie na wakacjach. Często kończy się to złamaną ręką, skręconą kostką lub wybitym zębem. Polisa powinna być dobrana odpowiednio do rodzaju aktywności (żeglowanie, jazda konna etc.) oraz ewentualnych zagrożeń z tym związanych – mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A.

Ubezpieczyciel zwraca również uwagę, że nawet jeśli dziecko jest ubezpieczone w ramach polisy NNW i kosztów leczenia którą organizator kolonii ma obowiązek zawrzeć, czy grupowej polisy szkolnej istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia indywidualnego.

– Przy zakupie indywidualnego ubezpieczenia NNW, podobnie jak przy polisach grupowych, warto zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. To od jej wysokości zależy bezpośrednio wysokość ustalanych świadczeń. Im suma ubezpieczenia będzie wyższa, tym wyższa będzie wypłata należnego świadczenia – podkreśla Anna Materny. – Decydując się na ubezpieczenie warto sprawdzić również jego zakres. Standardowo ochrona obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków polegające na uszkodzeniu ciała, rozstroju zdrowia lub śmierci. Ponadto ochrona może obejmować koszty wizyt lekarskich, zabiegów ambulatoryjnych, operacji, zakupu lekarstw opatrunków, czy rehabilitacji – podkreśla Anna Materny z Gothaer TU SA.

Gothaer przypomina również, że jeżeli doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, to wypłata z NNW nie wyklucza ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczenia OC organizatora wyjazdu.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...