bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Gothaer: na zagraniczny wyjazd konieczne assistance

Gothaer: na zagraniczny wyjazd konieczne assistance

Dodano: 2017-06-29

Towarzystwo Ubezpieczeń Gothaer przypomina jak ważne jest dodatkowe ubezpieczenie assistance podczas wyjazdu za granicę. Ubezpieczyciel wskazuje, że obowiązkowe ubezpieczenie OC nie chroni majątku kierowcy – jego pojazdu. Gdy w trasie zdarzy się awaria samochodu, autocasco również nie pomoże. W tej sytuacji konieczne jest posiadanie assistance, którego brak może wiązać się z ogromnymi kosztami.

– Ubezpieczenie, które ma w swoim zakresie także holowanie pojazdu, może okazać się ratunkiem dla naszego portfela. Koszt przywiezienia na lawecie samochodu zza granicy może wynosić kilka tysięcy złotych. Jest on oczywiście uzależniony od trasy holowania, terminu – czy jest to dzień powszedni czy święto, opłat związanych z korzystaniem z dróg, np. autostrad oraz masy pojazdu – tłumaczy Marek Dmytryk, Zastępca Dyrektora Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer TU S.A.

Takie ubezpieczenie zapewni zarówno holowanie czy ewentualną pomoc na miejscu awarii, jak i naprawę pojazdu. – Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że posiadając odpowiedni wariant Assistance – w ramach tzw. pomocy w podróży mogą liczyć na organizację i pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, odbiór naprawionego pojazdu, organizację noclegu czy pomoc tłumacza przez telefon. Assistance komunikacyjne daje kierowcom także dostęp do szerokiego zakresu usług informacyjnych. Kontaktując się z centrum Assistance, możemy uzyskać informacje o warsztatach samochodowych, pomocy drogowej, pensjonatach, hotelach, czy też schroniskach dla zwierząt – dodaje Marek Dmytryk.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...