bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

Dodano: 2022-01-26

Amerykański koncern motoryzacyjny zaoferuje telematyczną ofertę komunikacyjną. Inicjatywa skierowana jest do posiadaczy aut wyprodukowanych przez koncern motoryzacyjny.

Jak zadeklarował General Motors, jeszcze w tym kwartale wprowadzi do swojej oferty ubezpieczenia uzależnione od stylu jazdy. Polisy oferowane będą pod marką OnStar Insurance, która należy do koncernu. Za ochronę odpowiada American Family Insurance.

Telematyczna oferta komunikacyjna początkowo będzie dostępna dla kierowców z Arizony, Illinois i Michigan. Później będzie dostępna również w kolejnych stanach. Dane będą pozyskiwane bezpośrednio z montowanego w autach systemu OnStar, dzięki czemu polisy będą mogły być dostosowane do indywidualnego profilu kierowców.

W perspektywie, General Motors rozważa także możliwość wykorzystywania danych z czujników systemu Super Cruise, w tym z kamery w kabinie, która służy do monitorowania uwagi kierowców za pośrednictwem śledzenia ruchów gałek ocznych oraz głowy. 

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...