bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

Dodano: 2022-01-26

Amerykański koncern motoryzacyjny zaoferuje telematyczną ofertę komunikacyjną. Inicjatywa skierowana jest do posiadaczy aut wyprodukowanych przez koncern motoryzacyjny.

Jak zadeklarował General Motors, jeszcze w tym kwartale wprowadzi do swojej oferty ubezpieczenia uzależnione od stylu jazdy. Polisy oferowane będą pod marką OnStar Insurance, która należy do koncernu. Za ochronę odpowiada American Family Insurance.

Telematyczna oferta komunikacyjna początkowo będzie dostępna dla kierowców z Arizony, Illinois i Michigan. Później będzie dostępna również w kolejnych stanach. Dane będą pozyskiwane bezpośrednio z montowanego w autach systemu OnStar, dzięki czemu polisy będą mogły być dostosowane do indywidualnego profilu kierowców.

W perspektywie, General Motors rozważa także możliwość wykorzystywania danych z czujników systemu Super Cruise, w tym z kamery w kabinie, która służy do monitorowania uwagi kierowców za pośrednictwem śledzenia ruchów gałek ocznych oraz głowy. 

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...