bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

General Motors z ubezpieczeniem uzależnionym od stylu jazdy

Dodano: 2022-01-26

Amerykański koncern motoryzacyjny zaoferuje telematyczną ofertę komunikacyjną. Inicjatywa skierowana jest do posiadaczy aut wyprodukowanych przez koncern motoryzacyjny.

Jak zadeklarował General Motors, jeszcze w tym kwartale wprowadzi do swojej oferty ubezpieczenia uzależnione od stylu jazdy. Polisy oferowane będą pod marką OnStar Insurance, która należy do koncernu. Za ochronę odpowiada American Family Insurance.

Telematyczna oferta komunikacyjna początkowo będzie dostępna dla kierowców z Arizony, Illinois i Michigan. Później będzie dostępna również w kolejnych stanach. Dane będą pozyskiwane bezpośrednio z montowanego w autach systemu OnStar, dzięki czemu polisy będą mogły być dostosowane do indywidualnego profilu kierowców.

W perspektywie, General Motors rozważa także możliwość wykorzystywania danych z czujników systemu Super Cruise, w tym z kamery w kabinie, która służy do monitorowania uwagi kierowców za pośrednictwem śledzenia ruchów gałek ocznych oraz głowy. 

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie