bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Fundacja PZU ubezpiecza paraolimpijczyków

Fundacja PZU ubezpiecza paraolimpijczyków

Dodano: 2016-07-25

Ubezpieczenie Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro ufundowało PZU. Wszystko za sprawą współpracy jaką nawiązał polski Komitet Paraolimpijski z Fundacją PZU. Letnie Igrzyska Paraolimpijskie to największe wydarzenie sportowe na świecie dla zawodników z niepełnosprawnościami. Tegoroczne zawody zostaną rozegrane w dniach 7-18 września. Uczestnicy rywalizować będą w 22 dyscyplinach sportowych.

– Polacy po raz pierwszy wzięli udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Haidelbergu w 1972 roku. Dziś na historyczny dorobek polskich zawodników składają się 692 medale zdobyte podczas wszystkich Letnich Igrzysk Paraolimpijskich – mówi Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

– Reprezentanci Polski na poprzednich Igrzyskach w Londynie zdobyli 36 medali, w tym aż 14 złotych. Mocno wierzę w to, że w Rio powtórzą, a nawet przebiją ten sukces. Tym bardziej, że pierwszy raz w historii Igrzyska Paraolimpijskie będą transmitowane szeroko na kanałach Telewizji Polskiej – dodaje.

Niepełnosprawni reprezentanci Polski narażeni są na równie niebezpieczne kontuzje doznane podczas zawodów. Mogą one wyeliminować zawodnika z treningu, startu a nawet zakończyć karierę. Paraolimpijczycy mają jednak możliwość ubezpieczenia się przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń.

– Fundacja PZU podjęła decyzje o ufundowaniu ubezpieczenia polskich zawodników podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio- mówi Marta Wolańska, Dyrektor Biura Fundacji PZU -Aktywizacja osób niepełnosprawnych to jeden z obszarów zaangażowania Fundacji PZU, cieszymy się, że w ten sposób możemy wesprzeć naszą reprezentację, która od lat odnosi sukcesy reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej- dodaje.

Artykuły powiązane

Łatwiejsza transgraniczna współpraca między organami nadzoru w przypadku zmiany siedziby zakładu ubezpieczeń

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) postanowił uzupełnić swoją decyzję z...

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...