bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Firmy potrzebują dobrych ubezpieczeń zdrowotnych

Firmy potrzebują dobrych ubezpieczeń zdrowotnych

Dodano: 2016-05-11

Firmy, poszukujące ubezpieczeń zdrowotnych dla swoich pracowników, zwracają uwagę na to, aby zakupione przez nich pakiety zawierały szeroki dostęp do wysokiej klasy specjalistów medycyny. Dlatego dostawcy ubezpieczeń medycznych prześcigają się w jak najniższych cenach.

Firmy coraz częściej korzystają z grupowych ubezpieczeń zdrowotnych o nowoczesnym i elastycznym formacie. Wspiera to między innymi politykę kadrową danego przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę jest często argumentem przekonującym pracownika o związaniu się z daną firmą. Jednak oczekiwania najbardziej pożądanych pracowników rosną. Nie zadowalają się jakimkolwiek pakietem. Zależy im na funkcjonalności proponowanego przez pracodawcę benefitu.

Według Małgorzaty Jackiewicz, Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia, obecnie pracownikom zależy na dostępie do wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. „W standardowej rynkowej ofercie ubezpieczenia medycznego dla pracowników firm, na liście finansowanych procedur jest kilkanaście do 30 możliwych badań. W pewnym sensie trzeba „mieć szczęście”, żeby trafić z chorobą na te kilkadziesiąt badań. Trudno się dziwić, że pracownicy wolą polisy, gdzie obsługiwanych jest 300 badań, a nie 30. Po prostu mają większą szansę na rekompensatę, nikt przecież nie wie na co zachoruje i konsultacji jakiego specjalisty będzie potrzebował.”

W 2015 r. zanotowano bardzo dobre wyniki sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych. Przez najbliższe lata powinien utrzymać się trend dodatków pracowniczych w formie ubezpieczeń zdrowotnych. Jednym z głównych czynników jest stan polskiej służby zdrowia.

„Warunki w coraz większym stopniu dyktuje pracownik, a jeśli ma kłopot z dostaniem się do lekarza w ramach ZUS to rozwiązania tego problemu będzie oczekiwał po swoim pracodawcy, starającym się niejako o jego względy. Pracodawcy, chcąc nie chcąc, będą bardziej otwarci na fundowanie dodatków, a wśród nich, wg badań, na czele listy oczekiwań są właśnie ubezpieczenia zdrowotne” – mówi Małgorzata Jackiewicz z Saltus Ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Zmiany w zakresie postępowania wyjaśniającego przed Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 29 września 2023 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zap...

Nowe Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące oceny odpowiedniości ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym

W dniu 15 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła jednogłośnie Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyc...

Nowe zagadnienia na egzaminie dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych

W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego Ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o ogólnoeuropejskim in...