bg
Chcę wiedzieć o...

Fakturatka

Dodano: 2022-05-11

Fakturatka jest usługą finansowania zakupów dla firm. Warunkiem skorzystania z niej jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem.

Spółka NFG (stanowiąca część Kaczmarski Group) uruchomiła usługę Fakturatka. W ramach wprowadzonego rozwiązanie firma kupuje na raty, a podmiot, który sprzedaje towar lub usługę, natychmiast otrzymuje całą płatność w terminie wskazanym na fakturze. Ponadto na sprzedawcy nie spoczywają dodatkowe koszty związane ze sprzedażą ratalną.

W ten sposób kupujący może sfinansować zakup o wartości do 30 tys. zł, a liczbę rat wybiera samodzielnie. Natomiast koszt usługi może poznać dzięki dostępnemu kalkulatorowi systemowemu. Przypomnijmy, że wydatki związane z tym rodzajem finansowania zakupów można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu oraz odliczyć podatek VAT. Warunkiem skorzystania z omawianego rozwiązania jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem. Warto podkreślić, że Fakturatka nie jest produktem, który ma zastąpić kredyt czy leasing, ale być ich uzupełnieniem.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...