bg
Chcę wiedzieć o...

Fakturatka

Dodano: 2022-05-11

Fakturatka jest usługą finansowania zakupów dla firm. Warunkiem skorzystania z niej jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem.

Spółka NFG (stanowiąca część Kaczmarski Group) uruchomiła usługę Fakturatka. W ramach wprowadzonego rozwiązanie firma kupuje na raty, a podmiot, który sprzedaje towar lub usługę, natychmiast otrzymuje całą płatność w terminie wskazanym na fakturze. Ponadto na sprzedawcy nie spoczywają dodatkowe koszty związane ze sprzedażą ratalną.

W ten sposób kupujący może sfinansować zakup o wartości do 30 tys. zł, a liczbę rat wybiera samodzielnie. Natomiast koszt usługi może poznać dzięki dostępnemu kalkulatorowi systemowemu. Przypomnijmy, że wydatki związane z tym rodzajem finansowania zakupów można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu oraz odliczyć podatek VAT. Warunkiem skorzystania z omawianego rozwiązania jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem. Warto podkreślić, że Fakturatka nie jest produktem, który ma zastąpić kredyt czy leasing, ale być ich uzupełnieniem.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...