bg
Chcę wiedzieć o...

Fakturatka

Dodano: 2022-05-11

Fakturatka jest usługą finansowania zakupów dla firm. Warunkiem skorzystania z niej jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem.

Spółka NFG (stanowiąca część Kaczmarski Group) uruchomiła usługę Fakturatka. W ramach wprowadzonego rozwiązanie firma kupuje na raty, a podmiot, który sprzedaje towar lub usługę, natychmiast otrzymuje całą płatność w terminie wskazanym na fakturze. Ponadto na sprzedawcy nie spoczywają dodatkowe koszty związane ze sprzedażą ratalną.

W ten sposób kupujący może sfinansować zakup o wartości do 30 tys. zł, a liczbę rat wybiera samodzielnie. Natomiast koszt usługi może poznać dzięki dostępnemu kalkulatorowi systemowemu. Przypomnijmy, że wydatki związane z tym rodzajem finansowania zakupów można zaliczyć jako koszt uzyskania przychodu oraz odliczyć podatek VAT. Warunkiem skorzystania z omawianego rozwiązania jest otrzymanie od dostawcy faktury płatniczej przelewem. Warto podkreślić, że Fakturatka nie jest produktem, który ma zastąpić kredyt czy leasing, ale być ich uzupełnieniem.

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie